Чарлийз Терон: Нямам нужда да се омъжвам

  • Сподели:
Чарлийз Терон: Нямам нужда да се омъжвам

Чарлийз Терон, носителка на "Оскар" и майка на две деца, разкрива откровено своите възгледи за брака, майчинството и личните си отношения. В последния епизод на подкаста "Call Her Daddy" 49-годишната актриса споделя защо не бърза да се омъжва и как самотното майчинство се е оказало едно от най-здравословните решения в живота ѝ.

Бракът – ангажимент, но не и необходимост

Терон от години е категорична, че не се интересува от брак, въпреки че търси дългосрочна връзка. "Нека бъда ясна. Бракът е дългосрочен ангажимент и аз искам дългосрочен ангажимент. Просто нямам нужда да се омъжвам", обяснява тя.

Актрисата разкри и причината за тази своя позиция: "Имам огромен страх да не мога да ''изляза'' от нещо." Този страх е свързан с осъзнаването ѝ на законите в Калифорния, които след седем години съжителство приравняват връзката до брак, независимо дали е имало подпис или не. Терон признава, че в миналото е имала склонност да се "изгубва" в отношенията си, привличайки нарцисисти и мъже, които са очаквали да им бъде угаждано. Въпреки това, тя подчерта, че през последните години е имала по-неангажиращи срещи и дори сподели, че е правила секс, какъвто никога не е правила на двайсет или трийсет години, именно защото не е във връзка. Тя допълни, че вече бързо разпознава дали една връзка има потенциал да прерасне в нещо дългосрочно.

Самотното майчинство – "най-здравословното решение"

Актрисата от ''Старата гвардия'' стана майка за първи път през 2012 г.

Чарлийз Терон е майка на две осиновени дъщери – Джаксън (12 г.) и Огъст (9 г.). Тя неведнъж е изразявала своята любов към самотното родителство, наричайки го "едно от най-здравословните решения, които някога съм взимала".

Чарлийз е категорична, че не съжалява, че не се налага да дели децата си с никого и да се съобразява с партньор при всяко решение, което трябва да вземе. "Обичам факта, че не се налага да съгласувам всичко в ежедневието си с някой мъж. Не се налага... Прекъснах цикъла."

Осиновяването винаги е било неин приоритет, повлиян от детството ѝ в Южна Африка, където е била свидетел на изоставени деца и деца в нужда. Терон е споделяла, че дори когато е била във връзки, винаги е уведомявала партньорите си, че семейството ѝ един ден ще се увеличи чрез осиновяване.

На въпрос от страна на водещата с какво не би направила компромис във връзката си, Чарлийз отговори: ''Няма да загубя себе си. Не бих се ''смалила'', заради никого. Това не означава да бъдеш егоист, а да не се правиш на такъв, какъвто не си, за да може на другия човек да му е удобно и да се чувства добре във връзка с теб''.

Чарлийз Терон продължава да бъде символ на силата и независимостта на жената, показвайки, че щастието и пълноценният живот не винаги се вписват в традиционните рамки. Нейният избор да бъде самотна майка и да не се омъжва е доказателство за автентичност и стремеж към лична свобода.