Вечеря в името на доброто: Фондация Kering събра знаменитости в подкрепа на жените

Всяка година Фондация Kering събира едни от най-големите имена от света на модата, киното и бизнеса, за да подкрепи своята мисия – борбата срещу насилието над жени.
Тазгодишната гала вечеря ''Caring for Women" (Грижа за жените) не направи изключение, превръщайки се в едно от най-значимите събития в Ню Йорк. Под домакинството на съпругата на основателя на фондацията Франсоа-Анри Пино, Салма Хайек, събитието успя да обедини влиятелни личности и да изпрати силно послание за солидарност.
Събитието на Фондация Kering се утвърди като не просто благотворителна вечеря, а като важен символ на обединението на знаменитости и влиятелни хора в подкрепа на една от най-наболелите социални каузи на нашето време. Според последните официални данни, на гала вечерята ''Caring for Women'' в Ню Йорк, Фондация Kering е събрала впечатляващите 4,5 милиона долара.
''Става въпрос за създаване на чувство за общност. Всички са тук, за да участват в опитите да намерят по-добри начини за съвместно развитие'' - заяви Салма Хайек.
Сред гостите на гала вечерята бяха Анна Уинтур, Джесика Честейн, Деми Мур, Колман Доминго, Дакота Джонсън, Джулиан Мур, Джорджина Родригес, Даян фон Фюрстенберг, Джеф Кунс, Линда Еванджелиста, Ейдриън Броуди и Джорджина Чапман, Джеф и Лорън Безос, Маришка Харгитей, олимпийската скиорка Линдзи Вон, редакторът Едуард Енинфул, Лени Кравиц и Ариана Дебоуз като водеща на вечерта.
Всички присъстващи бяха на разположение, за да подкрепят и да научат повече за четирите организации, които бяха отличени, и за получателите на средствата за тази година: Sanctuary for Families, FreeFrom, Violence Intervention Program и Equality Now.
Салма Хайек беше облечена в тоалет на Balenciaga, докато Деми Мур заложи на дълга черна рокля на модна къща Gucci. Джесика Честейн също се довери на Gucci в розова дантела, а Джулиан Мур бе облечена в Bottega Veneta.